Göcek


Deniz üzerinde yaşayanların cenneti...

Güneyegenin geçit vermez dağlarının koynunda yıllarca gizli-saklı kalan Göcek'in yıldızı 1980'li yıllarda parlamaya başlar. Muğla'yı Fethiye'ye bağlayan karayolununun Dalamanı geçtikten hemen sonra başlayan Göcek rampasının sık virajlı ve dar olması yıllarca Göcek'e ulaşımı zahmetli kıldı. Bu sayede el değmemiş doğası ve denizi yanlış kararlar ve uygulamalar ile istila edilemekten kurtuldu belkide...

Turizm yayılmacılığının baş döndürücü bir hızla yükseldiği o yıllarda Özel Çevre Koruma kanunu çerçevesinde Göcek ve yöresi koruma altına alındı.

Akdenizin mavi suları ile Anadolunun yeşil çam ormanlarının kucak kucağa olduğu Göcek, kusursuz bir kıyı çerçevesine sahiptir. İrili ufaklı adaların birer perde gibi deniz yönünde kıyıya paralel dizilmesi ile Göcek koyu, Tanrı eli ile yapılmış kusursuz bir havuz gibidir. İşte bu olağanüstü coğrafi farklılık, Göcek'i diğer tatil merkezlerinden ayıran en önemli avantajıdır.

Doğal yapısı ile kuvvetli rüzgarlara kapalı olan Göcek ve yöresi, deniz üzerinde yaşamayı tercih eden yerli ve yabancı yatçıların gözbebeğidir.

Küçük bir sahil köyü iken 5-10 yıl içerisinde binlerce teknenin, mega yatların demirlemek ve tatil yapmak üzere geldiği bir marina cennetine dönüştü.

Club Marina, Göcek'teki en korunaklı tek doğal marinadır.

Göcek'te çok katlı bina yapımına izin verilmemekte olup en çok 2 kat müsadesi vardır. Bu nedenle devasa tatil köyleri ve mega oteller bulunmamaktadır.

İrili ufaklı butik oteller, pansiyon ve apartlar sınırsız çam ormanının içerisine serpiştirilmiştir.

Bilinen tatil merkezlerinin aksine Göcek tatil sezonlarında dahi kalabalık değildir.

Akdeniz ikliminin en yumuşak özelliklerine sahip Göcek'te yılın 12 ayı yaşanır. Göcek merkezi sahil bandı üzerine kurulmuştur. Göcek'te tüm hayat bu sahil bandı üzerinde yaşanır.

Tatilciler ve mola veren yatçılara kusursuz hizmet veren restoran, kafe ve barlar yine sahil şeridi üzerinde yeralmakta.

Her sabah teknelerine kumanya taşıyan mutlu tatilcilerin alışveriş etmesi için bilinen tüm hipermarketlerin şubeleri bulunmakta.

Göcek'te sağlık hizmetlerini bulabileceğiniz bir Sağlık Ocağı, Postane, ATM ve Banka şubeleride bulunmaktadır.

Elektrik, elektronik ve yat teknik servis hizmetleri veren bir çok işletme Göcek'te profesyonel hizmet vermekte.

Şirin Göcek çarşısında hediyelik eşyadan giyim-kuşama, takı ve mücevherden deniz ekipmanlarına kadar çok çeşitli ürünü bulabileceğiniz dükkanlar da yanyana sıralıdır.

Mavi Cennet ve 12 Adalar...

Göcek koyundan başlayıp, Dalaman sınırlarına uzanan sahil şeridi boyunca Kapıdağ yarımadasının koynunda saklanan onlarca ıssız koy ve birbirine değecek kadar yakın inci tanesi adalar ile Mavi Yolculuk tutkunlarının sevdalandığı bir düşler ülkesidir Göcek.

İrili ufaklı 12 adanın koruma altına aldığı bu turkuaz rengi denizi koynuna çeken sessiz sakin koylar tatilciler için vazgeçilmez rotalardır.

Yamaçlarında binlerce yıllık antik kaya mezarlarının uykuya daldığı, Bedri Rahmi'nin Göcek aşkını kelimelere sığdıramayıp, taşlara çizdiği bir coğrafyadır.

Sizleri, Mavi Yolcuların vazgeçilmez rotası olan Göcek'te misafir etmek için Club Marina'ya bekliyoruz.

 

Club Marina Göcek
48310 Fethiye, Muğla
VHF 72, TANGO ALFA LIMA 207

MARİNAMIZ NEREDE ?
Göcek Club Marina'ya ulaşım bilgileri için tıklayın.

(0 252) 645 1800 PBX
(0 252) 645 1804
info@clubmarina.com.tr

© DECOM Tasarım,2011